PARTYINFO

 

BANCO DE GAIA (UK)

Datum konání:
29.11.2019 - pátek
Místo konání:
Praha - Rock Café
Live:
Banco de Gaia (UK), Roman Rai & Filip Markes
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 21:00, vstup: předprodej: GoOut.net

 
 
Banco de Gaia míří v pátek do Prahy

Toby Marks aka Banco de Gaia ovlivnil elektronickou scénu tak jako málokdo. 29. listopadu uzavře v pražském Rock Café turné 30 Times Around the Sun oslavující tři dekády jeho kreativního působení. Před 30ti lety se Banco de Gaia objevil poprvé na londýnské klubové scéně s unikátní fúzí ambientu, etnické hudby z celého světa, taneční elektroniky a psychedelie. Od té doby spoludefinuje jednu z tváří současné nejen taneční hudby. Na tvůrčí kvas přelomu osmdesátých a devadesátých let Toby vzpomíná: "Když jsem na konci osmdesátých let začínal jako Banco de Gaia, nikdo jiný na londýnské scéně nemíchal world music s elektronikou. Taneční hudbu jsem si zvolil jako svůj vyjadřovací prostředek, bavilo mne totiž míchat jednodušší beaty s něčím složitějším a komplikovanějším. Zdá se, že to docela klaplo." Za své album "Maya" byl nominován na prestižní britskou Mercury Prize. Je znám i jasně definovanými postoji, kterými projevil jako jeden z prvních podporu nezávislosti Tibetu. Naposledy Banco de Gaia nadchl české fanoušky před sedmi lety na Colours of Ostrava.

 

Ikonu taneční i ethno hudby podpoří v pražském Rock Café renomovaný český DJ a producent Roman Rai, který má za sebou tak skvělé počiny jako oficiální remixy pro americké nositele Grammy Deep Forest či legendárního britského DJe Dannyho Howelse. Letos vydal LP "Middle of Nowhere", na které si přizval také skvělého muzikanta a hráče na saxofon Filipa Markese. Skladby v live provedení zazní v Rock Café úplně poprvé. Koncert v pražském Rock Café se uskuteční 29. listopadu 2019 od 21:00. Předprodej vstupenek za 350,- Kč v síti GoOut. V den koncertu za 450,- Kč na místě.

Za jménem Banco de Gaia se skrývá muzikant a umělec Toby Marks. Původně bubeník v metalové kapele začal koncem 80. let pro tvorbu vlastních songů využívat prvních samplovacích souprav a záhy se do elektroniky zamiloval. Vydobyl si uznání na poli ambientu a dubu, průlom znamenala alba "Maya" (1994) s nominací na Mercury Prize a hlavně "Last Train to Lhasa" (1995). V něm také zazněl pro Markse typický sociální apel, byl jedním z těch, kteří díky osobní zkušenosti začali poukazovat na situaci Tibetu a praktiky čínského komunistického režimu. Nedílnou součástí jeho setů je od počátku také sofistikovaná vizuální složka s kvalitními projekcemi. Na kontě má celkem 7 studiových a jedno živé album, několik kompilací a reedicí. Poslední velmi dobře ceněné album "The 9th of Nine Heart" vyšlo v roce 2016, hostuje na něm například špičkový studiový hráč a legendární dlouholetý saxofonista Pink Floyd Dick Parry.

Banco De Gaia

Roman Rai je jedno z nejrespektovanějších jmen na poli české house music. Jeho poslední tři EP "Perceptions of Delusion", "Abstract Theories" a "I Can Dance Like Dead" získaly velkou podporu od předních světových DJs. EP "Abstract Theories" se dokonce umístilo na 33. místě v TOP 100 techno releases na serveru Beatport. Filip Markes vystudoval konzervatoř na klarinet a na saxofon. Zpočátku se zabýval originální interpretací jazzu 30. let v řadě orchestrů (The Hottentots Orchestra, Originální Pražský Synkopický Orchestr) a zároveň populární hudbou (Enkláva, Xindl X). Již 9 let se výhradně věnuje volné saxofonové improvizaci do různých forem elektronické hudby. Na tomto poli pravidelně hostuje s projekty DJ Slater & Urban Legends či Dance To Ecstasy. Spolupracuje s mnoha DJs na české, ale také slovenské a rakouské taneční scéně (Slater, Beatfoot, Josef Sedloň, Roman Rai, Gat Electra, Yannick, Ahz, Myclick, Sci Fi Psi, Cubik, Oldrich Sic Jr., a dalšími). V jeho hře se často můžete setkat až s ambientním přístupem, kterým neočekávaně podtrhuje smysl skladeb.

Oona Dahl otevírá svůj set na legendárním Burning Man festivalu s trackem Roman Rai - "Psyma" 

Öona Dahl - Mayan Warrior - Burning Man - 2017 from Mayan Warrior on Vimeo.


FB event

http://banco.co.uk/
https://www.facebook.com/bancodegaia/
https://www.youtube.com/user/bancodegaia
https://twitter.com/bancodegaia

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016